موسسه آموزش عالی معماری وهنر پارس
موسسه آموزش عالی معماری وهنر پارس
تحصیلات تکمیلی انتشارات پیام پارس دوره های تخصصی تکمیلی(Minor) دانلودها
اخبار علمی
دعوت از صالح کاشفی (دانشجوی سینمای دانشگاه پارس) برای اقامت در رزیدنسی هنری بازل سوییس
به گزارش فیدان: صالح کاشفی برای اقامت در رزیدنسی هنری بازل سوییس دعوت شد. صالح کاشفی متولد 1378 است. فعالیت سینمایی خود را در سن 9 سالگی با بازیگری شروع کرد و در 12 سالگی فیلم‌سازی را شروع کرد. فیلم‌های وی تا به حال برنده 14 جایزه شده‌اند و در بیش از 55 جشنواره بین‌المللی حضور .... (ادامه مطلب)

مسابقه بین المللی طراحی برای سالمندان بالای ۷۰ سال | همکاری پارس‌آیوکد و راگ‌لب اسلوونی
راگ لب (ROG LAB) یک کارگاه ساخت در پایتخت کشور اسلوونی است. این مجموعه به عنوان مجری برنامه بین المللی طراحی برای سالمندان بالای 70 سال اقدام به برگزاری مسابقه ای در سطح جهان کرده است. در راستای این برنامه، راگ لب از پارس آیوکد به عنوان فب لب همکار درخواست همیاری نموده است. مجموعه پارس .... (ادامه مطلب)

سمینار و کارگاه آموزشی: سیستم‌های ساخت و ساز خشک
تا قبل از جنگ جهانى دوم، اندود گچى رایج ترین مصالح براى پوشش داخلى منازل، ساختمان هاى ادارى و بسیارى از ساختمان ها در اروپا به شمار مى رفت. در آن زمان واژه خشک براى مصالح پوششى دیوار که نیاز به اندود گچ نداشت، به کار مى رفت. در سال هاى پس از جنگ جهانى دوم استفاده از سیستم‌های دیوار خشک .... (ادامه مطلب)

موفقیت دانشجوی طراحی صنعتی دانشگاه پارس در مسابقات ربوکاپ آسیا و اقیانوسیه 2018
دانشجوی طراحی صنعتی دانشگاه معماری و هنر پارس موفق به کسب مقام اول در مسابقات ربوکاپ آسیا و اقیانوسیه 2018 همراه با تیم خود شد. این مسابقات در ۲۲ لیگ و با حضور ۲۵۰۰ شرکت کننده در قالب ۲۲۰ تیم از ۱۴ کشور آسیایی و اقیانوسیه در محل نمایشگاه بین‌المللی کیش و واحد امارات برگزار شد. جناب آقای .... (ادامه مطلب)

موفقیت دانشجویان سینمای دانشگاه پارس در جشنواره‌های بین‌المللی
صالح کاشفی با فیلم کوتاه "شاخدار" موفقیت‌های بسیاری در جشنواره‌های بین‌المللی کسب کرده است. "شاخدار" به کارگردانی صالح کاشفی، به دستیاری مصطفی سلیمانی و شایان ابراهیمی و با فیلمبرداری فرزاد شهاب (هر چهار نفر از دانشجویان رشته سینمای دانشگاه معماری و هنر پارس) در جشنواره‌های .... (ادامه مطلب)

انتخاب دکتر حناچی به عنوان شهردار پایتخت | پیام تبریک پروفسور گلابچی
به گزارش خبرنگار مهر «در جلسه علنی امروز شورای اسلامی شهر تهران، رای گیری برای انتخاب شهردار پایتخت از بین دو گزینه پیروز حناچی و عباس آخوندی از اعضای شورا انجام شد. پس از رأی گیری اعضا، پیروز حناچی با 11 رای شهردار تهران شد.» دکتر حناچی متولد 1343، دانش آموخته و دارای مدرک کارشناسی .... (ادامه مطلب)

انتصاب استاد دانشگاه پارس به سمت شهرداری قلب تاریخی تهران
دکتر علی محمد سعادتی، به سمت شهرداری منطقه 12 قلب تاریخی تهران منصوب شد. دکتر سعادتی سال ها در شهرداری تهران، در سمت های مختلف مشغول خدمت به مردم تهران بوده است که آخرین آنها، مدیریت بافت تاریخی تهران بود. اتفاقات بسیار خوبی که در زمان مدیریت ایشان بر بافت ارزشمند تهران انجام گرفته بود نشان از .... (ادامه مطلب)

مراسم ویژه دانشجویان جدیدالورود کارشناسی ارشد
ضمن تبریک به دانشجویان جدید دانشگاه معماری و هنر پارس به مناسبت پذیرفته شدن در این دانشگاه به اطلاع می‌رساند؛ مراسم اعلام برنامه های درسی و ملاقات مدیران و اساتید گروه با دانشجویان جدیدالورود کارشناسی ارشد دانشگاه معماری و هنر پارس با حضور و سخنرانی پروفسور محمود گلابچی ریاست محترم دانشگاه .... (ادامه مطلب)

پروفسور هشیار نوشین –استاد دانشگاه معماری و هنر پارس و دانشگاه Surrey انگلستان- مدال ارزشمند Torroja را دریافت کرد.
پروفسور هشیار نوشین –استاد دانشگاه معماری و هنر پارس و دانشگاه Surrey انگلستان- مدال ارزشمند Torroja را دریافت کرد. انجمن سازه های پوسته ای و سازه های فضاکار (IASS) دانشگاه MIT بوستون، به پاس نیم قرن تلاش پروفسور هشیار نوشین در معرفی و شناخت این سازه ها به جهان، مدال ارزشمند .... (ادامه مطلب)

خبرگزارى ايلنا: دانشگاه پارس تحولى در آموزش معمارى و هنر كشور
خبرگزارى ایلنا: دانشگاه پارس تحولى در آموزش معمارى و هنر کشور گفتگوی خبرگزاری کار ایران (ایلنا) با پروفسور محمود گلابچی. در گفتگویی که به تازگی خبرگزاری ایلنا با چهره ماندگار ایران داشته است، به چالش های امروز دانشگاه ها پرداخته و دانشگاه پارس به عنوان راه حلی برای تحول در این امر معرفی شده .... (ادامه مطلب)

پذیرفته شدن دانش آموختگان دانشگاه پارس در دانشگاه های برتر جهان
پذیرفته شدن دانش آموختگان دانشگاه پارس در دانشگاه های برتر جهان دانش آموختگان دانشگاه پارس پس از فراغت از تحصیل امکان ادامه تحصیل در برترین دانشگاه های جهان را خواهند داشت. در ماه های اخیر اولین دانش آموخته دانشگاه پارس (خانم صهبا صمدی) موفق به اخذ پذیرش و بورس تحصیلی از دانشگاه A&M Texas .... (ادامه مطلب)

معرفی رشته های مختلف دانشگاه پارس در مقطع کارشناسی
دانشگاه پارس در مقطع کارشناسی پیوسته دارای 17 رشته است. هر کدام از رشته ها ویژگی های خاص خود را دارد که در لینک های زیر می توانید با آنها آشنا شوید: معماری معماری داخلی مهندسی عمران مهندسی صنایع شهرسازی ارتباط تصویری باستان شناسی سینما تلویزیون و هنرهای دیجیتالی طراحی صنعتی طراحی و .... (ادامه مطلب)

امضای تفاهم همکاری بین دانشگاه پارس و دانشگاه آلگارو پرتغال
امضای تفاهم همکاری بین دانشگاه پارس و دانشگاه آلگارو پرتغال دانشگاه پارس در راستای گسترش همکاری های خود با دانشگاه های برتر در سراسر جهان، با دانشگاه آلگارو پرتغال یادداشت تفاهم نوشت. از جمله مفاد این تفاهم نامه می توان به تبادل دانشجویان و اساتید بین دو دانشگاه، همکاری در تبادل علوم و برگزاری .... (ادامه مطلب)

انتخاب هفت گروه از دانشجویان دانشگاه پارس در مسابقه بین المللی NYTC
سازمان امریکایی ArchMedium از سال 2009 میلادی، سالانه مسابقه­ای را در سطح جهان برگزار می­کند و از بین دانشجویان و معماران جوان شرکت کننده در این رویداد، افرادی را به عنوان معماران پیشرو انتخاب می نماید. امسال در مسابقه NYTC که به طراحی برجی در شهر نیویورک پرداخته بود، گروه های بسیاری از .... (ادامه مطلب)

برنامه رادیویی "چراغ شهر" با حضور پروفسور گلابچی و دکتر طایفه
به گزارش روابط عمومی دانشگاه پارس: برنامه چراغ، از شبکه رادیویی تهران، در روزهای هفته با حضور یک کارشناس به موضوعات گوناگون می پردازد. این برنامه با یک ساختار نوآورانه هر یکشنبه شب با موضوع شهر و معماری، با عنوان “چراغ شهر” روی آنتن خواهد رفت. موضوع این قسمت: بلندمرتبه سازی در تهران .... (ادامه مطلب)

حضور هادی تهرانی، معمار برجسته بین المللی در دانشگاه پارس
پیرو سیاست های کلی دانشگاه معماری و هنر پارس مبنی بر بهره گرفتن از حضور برجسته ترین متخصصان رشته های مختلف، مقرر گردید آقای مهندس هادی تهرانی که از برجسته ترین معماران حال حاضر اروپا و دارای آثار معماری برجسته متعددی در سطح جهان می باشد در تدریس دروس معماری و معماری داخلی و شهرسازی و طراحی شهری .... (ادامه مطلب)

موفقیت های ملی و بین المللی دانشگاه پارس
کسب موفقیت های ملی و بین المللی همواره از اهداف دانشگاه معماری و هنر پارس به عنوان یکی از دانشگاه های سطح یک و برتر کشور بوده است. دانشگاه معماری و هنر پارس شرایطی فراهم آورده است که دستاوردهای دانشجویان و اساتید این دانشگاه در سطح ملی بر قله های افتخار قرار گیرند و در سطح بین المللی ستاره ای .... (ادامه مطلب)

اوج شکوه معماری و هنر کشور ایران در دوران صفویه
اوج شکوه معماری و هنر کشور ایران در دوران صفویه مرداد ماه امسال کنفرانس نقش صفویان در احیای فرهنگ و تمدن ایران و اسلام به همت کمیته فرهنگ و تمدن اسلام و ایران شورای عالی انقلاب فرهنگی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل در این شهر برگزار شد. به همین مناسبت مرکز خبر شورای عالی .... (ادامه مطلب)

چرا رشته "تلویزیون و هنرهای دیجیتالی" را انتخاب کنیم؟
ایجاد رشته "تلویزیون و هنرهای دیجیتالی" در دانشگاه معماری و هنر پارس گامی بلند برای پاسخ به نیازهای کشور در زمینه انیمیشن و برنامه های دیجیتالی پیرو تصویب شورای گسترش آموزش عالی برای ایجاد رشته "تلویزیون و هنرهای دیجیتالی" در دانشگاه معماری و هنر پارس در کنکور سراسری سال 1396، فرصتی فراهم .... (ادامه مطلب)

پروفسور گلابچی: دچار عدم پیوستگی میان معماری و مهندسی هستیم
گفت و گوی سیناپرس با پروفسور گلابچی لطفا ضمن اشاره مختصری به بیوگرافی علمی خود بفرمایید که چه عامل و انگیزه‌ای شما را به سمت رشته دانش معماری سوق داد؟ من دوره کارشناسی ارشد را در سال 1362 با رتبه اول در دانشکده فنی دانشگاه تهران به پایان رساندم و از همان زمان به عنوان عضو هیئت علمی در این .... (ادامه مطلب)

انتخاب رشته داوطلبان مقطع کارشناسی
دانشگاه معماری و هنر پارس (دانشگاه سطح یک کشور طبق رتبه بندی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری) همانند سال های گذشته در رشته های برتر مقطع کارشناسی از طریق سازمان سنجش آموزش کشور دانشجو می پذیرد. آشنایی با دانشگاه معماری و هنر پارس کد 15 رشته مقطع کارشناسی دانشگاه پارس در دفترچه راهنمای انتخاب .... (ادامه مطلب)

فراخوان جذب نیرو در TEDxParsUniversity
تد TED چیست؟ تد (TED: technology, Entertainment, Design) یک سازمان غیر انتفاعی است که فعالیت خود را به طور رسمی از سال 1990 آغاز کرده و سالانه دو مرتبه به ارائه همایش های جهانی با هدف گسترش ایده های ارزشمند می پردازد. در واقع این سازمان محیطی کاملا پویا را در اختیار افراد از تمام حوزه های .... (ادامه مطلب)

آیین رونمایی از کتاب
آیین رونمایی از کتاب "پل ها و سازه های آبی ایران؛ جلد اول: خوزستان" چند صباحی است جلد نخست کتاب "پل ها و سازه های آبی ایران" با تمرکز بر آثار ارزشمند به جا مانده در استان خوزستان توسط انتشارات دانشگاه پارس به چاپ رسیده است. در این کتاب که به قلم ارزشمند پروفسور محمود گلابچی و با همکاری مهندس .... (ادامه مطلب)

تقدیر از انتشارات دانشگاه معماری و هنر پارس در جایزه کتاب دکتر مزینی
تقدیر از انتشارات دانشگاه معماری و هنر پارس توسط انجمن مفاخر معماری ایران بر اساس دعوت انجمن مفاخر معماری ایران و برگزاری چهارمین دوره جایزه دکتر منوچهر مزینی در تاریخ چهارشنبه بیست و یکم تیرماه نود و شش و در طی مراسمی در موزه هنرهای دینی امام علی (ع) تهران با حضور استادان برجسته معماری .... (ادامه مطلب)

برگزاری تعدادی از دروس رشته طراحی لباس در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه پارس با همکاری MOD Art و VIS Art فرانسه
برگزاری تعدادی از دروس رشته طراحی لباس در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه پارس با همکاری MOD Art و VIS Art فرانسه در نشستی که با حضور مسئولین و اساتید دانشگاه معماری و هنر پارس و نماینده MOD Art و VIS Art فرانسه در ایران برگزار شد، مقرر گردید تعدادی از دروس طراحی رشته های کارشناسی .... (ادامه مطلب)

ایجاد رشته کارشناسی ارشد مرمت ابنیه تاریخی در دانشگاه معماری و هنر پارس از مهر 96
بر اساس اطلاعیه روابط عمومی دانشگاه معماری و هنر پارس در راستای تأسیس رشته های تخصصی مورد نیاز امروز جامعه با رویکرد ایجاد اشتغال موثر و تخصص های کارافرین به عنوان یکی از مهم ترین اهداف این دانشگاه، با توجه به تاریخ پرشکوه معماری ایران و ضرورت صیانت از ثروت های فرهنگی و گسترش اجتناب ناپذیر توریسم .... (ادامه مطلب)

Innovative Buildings
is Professor of Innovative Construction and Spatial Concepts and Vice-President at the State Academy of Fine Arts in Stuttgart. As Associate Architect at UN-Studio in Amsterdam for 10 years he was responsible for many projects including the Mercedes-Benz Museum, Germany. In 1997 he received a .... (ادامه مطلب)

انتشار کتاب پل ها و سازه های آبی ایران
کتاب پل ها و سازه های آبی ایران که جلد اول آن به سازه های آبی استان خوزستان پرداخته است، شامل مباحث اساسی در فلسفه پیدایش آب، سازه های آبی و سیر تحول پل ها و سازه های آبی در طول تاریخ خوزستان است. این کتاب با هدف درک ویژگی ها، شناخت مبانی شکل گیری انواع روش ها و فراگیری اصول طراحی پل و سازه های .... (ادامه مطلب)

فراخوان ارسال مقاله در نشریه های تخصصی دانشگاه پارس
.... (ادامه مطلب)

کـارگـاه آمـوزشـی بیـن­المـللی طراحـی معمـاری در هامبـورگ آلمـان با حمایت علمی دانشگاه پارس
کارگاه آموزشی بین­المللی طراحی معماری در هامبورگ آلمان باغشهر ولایت تهران؛ طراحی مرکز تعاملات اجتماعی شهر شکل­دهی به فضای عمومی در اراضی فرودگاه قلعه­مرغی جهانی شدن، مرزها و قید و بندهای جغرافیایی را در هم شکسته و مردمان جهان را به تعاملی عمیق در ابعاد اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و .... (ادامه مطلب)

برگزیده شدن دانشجویان دانشگاه پارس در جشنواره ملی مد و لباس دانشجویی (پرنیا)
به گزارش روابط عمومی دانشگاه پارس سه تن از دانشجویان طراحی لباس دانشگاه پارس با نام های اعظم رزاقیان آرانی، سارا حدادی و ملیکا شریفیان در دومین جشنواره ملی مد و لباس دانشجویی پرنیا حائز رتبه های برتر شدند. دانشگاه معماری و هنر پارس کسب این موفقیت را به این عزیزان تبریک می گوید. این جشنواره با .... (ادامه مطلب)

گزارش برگزاری پنجمین نشست از سلسه نشست های "ضرورت تحول در آموزش معماری کشور"
پنجمین نشست از سلسله نشست ­های "ضرورت تحول در آموزش معماری کشور" با موضوع "تجربه ی عملی و آشنایی با فرایند ساخت"، در تاریخ چهاشنبه 20 بهمن، در موزه­ ی هنری امام علی (ع) و با حضور اساتید برجسته­ ی معماری از دانشگاه­ های مختلف و دست اندرکاران حرفه ای معماری کشور و به همت کانون معماری .... (ادامه مطلب)

گزارش نشست "آغاز تا آغاز"
دانشگاه پارس همواره در راستای تحقق اهداف خود و به جهت نزدیک کردن آموزش به صنعت، اقدام به برگزاری کارگاه ها، نشست ها و سمینارهایی با حضور افراد فعال در هر دو حوزه می نماید. نشست "آغاز تا آغاز" نیز در همین جهت و با حضور مهمانانی از فعالان عرصه ی صنعت کشور در تاریخ 9 بهمن در محل دانشگاه برگزار شد. این .... (ادامه مطلب)

برگزاری مراسم رونمایی از کتاب مبانی طراحی سازه های فضاکار
در راستای تحقق اهداف آموزشی و پژوهشی و به منظور ارتقاء آموزش معماری کشور به همت انجمن مفاخر معماری ایران، مراسمی برای رونمایی از آخرین کتاب به چاپ رسیده ی پروفسور محمود گلابچی با عنوان "مبانی طراحی سازه های فضاکار" برگزار شد. به گزارش روابط عمومی دانشگاه پارس، این مراسم در روز چهارشنبه مورخ .... (ادامه مطلب)

گزارش چهارمین نشست از سلسله نشست های "ضرورت تحول در آموزش معماری کشور
چهارمین نشست از سلسله نشست ­های "ضرورت تحول در آموزش معماری کشور" با موضوع "مهارت ها و توانمندی ها؛ تکنولوژی، انرژی و فن ساختمان"، در تاریخ چهاشنبه 22 دی ماه، در موزه­ ی هنری امام علی (ع) و با حضور اساتید برجسته­ ی معماری از دانشگاه­ های مختلف و دست اندرکاران حرفه ای معماری کشور و .... (ادامه مطلب)

گزارش گردهمايي فارغ التحصیلان كارشناسي ارشد رشته مديريت پروژه و ساخت
به گزارش روابط عمومی دانشگاه پارس، گردهمایی فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد رشته مدیریت پروژه و ساخت در روز پنج شنبه مورخ ١٦ دی ماه ١٣٩٥ در محل دانشگاه پارس به دعوت پروفسور محمود گلابچی برگزار گردید. هدف از تشکیل این گردهمایی، ایجاد فضایی صمیمی و ایجاد ارتباطات علمی و تخصصی جهت انتقال تجربیات و .... (ادامه مطلب)

برگزاری چهارمین نشست از سلسله نشست های ضرورت تحول در آموزش معماری کشور با موضوع: مهارت ها و توانمندی ها
دانشگاه پارس در راستای تحقق اهداف آموزشی و پژوهشی دانشگاه و به منظور ارتقاء آموزش معماری و شهرسازی کشور به همت کانون معماری و هنر پارس و با همکاری انجمن مفاخر معماری ایران، اقدام به برگزاری سلسله نشست­ هایی با عنوان "ضرورت تحول در آموزش معماری کشور" می­نماید. هدف از برگزاری این نشست .... (ادامه مطلب)

برگزاری نشست تخصصی معماری با حضور هومن بالازاده در دانشگاه پارس
"هومن بالازاده" پس از دو سال همکاری با "بهرام شیردل"، فعالیت مستقل حرفه ای خود را از سال 1384 آغاز و در سال 1387، دفتر شخصی خود را تأسیس نمود. وی همچنین در طول سال های فعالیت حرفه ای خود حدود 38 پروژه در ایران و سایر کشورها طراحی و اجرا کرده است. او جوایز متعددی را کسب کرده است. از جمله: برنده دوم .... (ادامه مطلب)

گزراش مراسم تجلیل از برندگان جایزه معماری آقاخان در دانشگاه پارس
در سال 1388 خورشیدی فراخوانی در رسانه‌ها منتشر شد و طراحی پلی برای اتصال بوستان آب و آتش به بوستان طالقانی در قالب یک مسابقه انجام و عملیات اجرایی آن از اواخر 6 ماه دوم سال 1389 آغاز گردید. "لیلا عراقیان" در مسابقه ­ی طراحی پل شرکت کرد، در سال 1388 طرحش برگزیده شد و پل طبیعت در سال 1393 .... (ادامه مطلب)

گزارش از جلسه ضرورت تحول در آموزش معماری کشور
سومین نشست از سلسله نشست ­های "ضرورت تحول در آموزش معماری کشور" با موضوع "کیفیت آموزش طراحی به معماران"، در تاریخ چهاشنبه 24 آذر، در موزه­ ی هنری امام علی (ع) و با حضور اساتید برجسته­ ی معماری از دانشگاه­ های مختلف و دست اندرکاران حرفه ای معماری کشور و به همت کانون معماری و هنر .... (ادامه مطلب)

1  - 2  - 3  -  

  • نشانی: تهران - خیابان کارگر شمالی- خیابان دوم- خیابان انتصاریه
  • رایانامه: info [at] pu.ac.ir
  • تلفن ثابت: ۶-۸۸۳۳۰۹۰۴(۰۲۱)
  • نمابر: ۸۸۳۳۹۸۰۳(۰۲۱)
  • شماره پیامک: ۲۰۰۰۰۸۰۸۰۸۸۰
  •  کد پستی : ۱۴۱۳۹۱۵۳۶۱

خانه     |    آرشیو کل مطالب    |     RSS     |    اینستاگرام    |     لینکدین     | ارتباط با ما