موسسه آموزش عالی معماری وهنر پارس
موسسه آموزش عالی معماری وهنر پارس
تحصیلات تکمیلی انتشارات دوره های تخصصی تکمیلی(Minor) دانلودها همایش ملی مدیریت ساخته ها
گزارش
جشنواره هنری پارس | گزارش نشست دوم: "تحلیل بررسی آثار هنرمند نقاش، حوراء پیش‌قدم"
دومین نشست تخصصی جشنواره‌ی هنری پارس (هنر شرقی) که در سالن همایش‌های دانشگاه معماری و هنر پارس برگزار شد، به تحلیل آثار هنرمند محترم، سرکار خانم حوراء پیش‌قدم اختصاص یافت. در این نشست هنرمند از روند کار و پیشرفت و پیمودن مسیر پر فراز و نشیب خود تا رسیدن به هدف سخن گفت و از چگونگی .... (ادامه مطلب)

جشنواره هنری پارس | گزارش نشست نخست: "نگاهی دوباره به آثار استاد هادی ضیاءالدّینی"
در آبان ماه 1398 نمایشگاه "مروری بر 4 دهه فعالیت هادی ضیاءالدینی" در موسسه فرهنگی هنری صبا برگزار شد. نظر به اهمیّت بازخوانی آثار استاد و هم‌چنین بهره‌مندی از نظرات و تجربیات ایشان، دانشگاه معماری و هنر پارس با همکاری موسسه فرهنگی هنری صبا نشستی را با عنوان " نگاهی دوباره به آثار استاد .... (ادامه مطلب)

بازدید دانشجویان رشته گرافیک از مدرسه چاپ فلش
دانشجویان گرافیک (درس چاپ دستی چاپ دستی) دانشگاه معماری و هنر پارس جهت شناخت و آشنایی با نحوه ی کار مراکز چاپ هنری روانه ی بازدید از مدرسه چاپ فلش شدند، دیداری که دانشجویان آموختند و در کنار یکدیگر به کسب تجربه پرداختند. خانم شیوا سرلک از اساتید چاپ دستی ‌‌مدیر موسس مدرسه ی چاپ فلش به .... (ادامه مطلب)

بازدید دانشجویان رشته معماری و انرژی از مرکز تحقیقات انرژی‌های تجدید پذیر
بازدید دانشجویان رشته معماری و انرژی از مرکز تحقیقات و نمایشگاه دائمی انرژی‌های تجدید پذیر شهرداری تهران، همره با استاد محترم جناب آقای دکتر مجید مفیدی و سرکار خانم مهندس آویشن قاسمی، روز جمعه 22 آذر ماه 1398 برگزار شد..... (ادامه مطلب)

آنچه در دانشگاه پارس می‌گذرد.
دانشگاه معماری و هنر پارس، به عنوان دانشگاه سطح یک بر اساس نظام رتبه بندی سال 1394 وزارت محترم علوم، تحقیقات و فناوری در رشته‌های متعدد کارشناسی و کارشناسی ارشد با رویکرد تحقق کیفیت برتر آموزشی دانشجو می‌پذیرد. موسسه پارس، امروز در سطح ملی و بین المللی با عنوان دانشگاه اساتید برتر شناخته .... (ادامه مطلب)

نمایشگاه "کیمیای هنر پارس" با حضور استادان و دانشجویان منتخب دانشگاه معماری و هنر پارس برگزار شد
نمایشگاه "کیمیای هنر پارس" با حضور استادان و دانشجویان منتخب دانشگاه معماری و هنر پارس از تاریخ 24تیرماه تا 31 تیرماه 1398 در فرهنگستان هنر، نگارخانه آیینه برگزار شد. این نمایشگاه به هدف معرفی چهره های تأثیرگذار و ماندگار هنر دانشگاه پارس و تشویق دانشجویان منتخب در رشته های نقاشی، ارتباط تصویری، .... (ادامه مطلب)

جلسه اساتید رشته
پنج‌شنبه مورخ 30 تیر ماه 1398، جلسه اساتید و مدیر گروه طراحی و ساخت طلا و جواهر با حضور بنیان‌گذار محترم دانشگاه معماری و هنر پارس، پروفسور محمود گلابچی برگزار شد. در این جلسه اساتید به بیان نقطه نظرات خود و ارائه پیشنهادات برای هر چه پربار تر شدن این رشته پرداختند. همچنین تأکید شد با .... (ادامه مطلب)

اختتامیه شانزدهمین جشنواره فیلم دانشجویی نهال | صالح کاشفی و پانیذ اسماعیلی از دانشگاه پارس، جایزه بردند
آئین اختتامیه شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه دانشجویی نهال، عصر چهارشنبه 29 خرداد 1398 در سالن شهید بهنام محمدی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تهران برگزار شد. در این مراسم هیأت داوری نهال 16، صفی یزدانیان، مسعود سفلایی، بهرام دهقانی، پگاه آهنگرانی، محمد حدادی، امیر عابدی، .... (ادامه مطلب)

جایزه کتاب
بنا بر اعلام دبیرخانه پنجمین دوره دو سالانه کتاب معماری و شهرسازی، جایزه دکتر منوچهر مزینی، انتشارات دانشگاه پارس به عنوان ناشر برتر این دوره شناخته شد. همچنین کتاب "مفاهیم سازه برای معماران" به قلم پروفسور محمود گلابچی و دکتر مجتبی امیری که توسط انتشارات دانشگاه پارس به چاپ رسیده بود نیز، لوح ویژی .... (ادامه مطلب)

جلسه مدیران گروه کارشناسی ارشد برگزار شد
پنج‌شنبه 23 خرداد ماه جلسه پایان ترم مدیران گروه کارشناسی ارشد دانشگاه معماری و هنر پارس برگزار شد. در این جلسه که با حضور بنیان گذار دانشگاه، جناب آقای پروفسور گلابچی همراه بود، آقایان دکتر علاقمندان، دکتر اردکانی، دکتر اژدری، دکتر طوسی، مهندس جدی، دکتر ایزدی، مهندس قهاری، دکتر محسنی و .... (ادامه مطلب)

سومین جشنواره ملی دانشجویی مد و لباس | طرح‌های دانشجویان دانشگاه پارس برگزیده شدند.
مراسم اختتامیه سومین جشنواره ملی دانشجویی مد و لباس شنبه 98/3/25 با حضور خانم دکتر مولاوردی دستیار ویژه رئیس‌جمهور در امور حقوق شهروندی ، آقای دکتر قبادی مشاور محترم معاون امورهنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، آقای پروفسور گلابچی رئیس دانشگاه معماری و هنر .... (ادامه مطلب)

در بازدید از خط تولید کارخانه فرش نساجی حریر چه گذشت؟
با کوشش انجمن علمی مهندسی صنایع، جمعی از دانشجویان این رشته از خط تولید کارخانه فرش نساجی حریر کاشان بازدید کردند. در گروه صنعتی حریر، پس از واردات الیاف خام از خارج از کشور، تقریبا تمامی امور صفر تا صد تولید فرش انجام شده و در نهایت فرش آماده به بازار تحویل داده می‌شود. در قسمت اول الیاف .... (ادامه مطلب)

نشست تخصصی "کارآفرینی، کارمندی" برگزار شد
همایش تخصصی "کارآفرینی، کارمندی" به همت انجمن علمی مهندسی صنایع، با سخنرانی مهندس "علی پنیریان" پژوهشگر، مخترع و مدیرعامل مرکز نوآوری یاس و با حضور دانشجویان دانشگاه پارس و دیگر دانشگاه های کشور برگزار شد. در این همایش که نخستین نشست تخصصی انجمن علمی مهندسی صنایع بود، مباحث کارآفرینی مطرح و سوالات .... (ادامه مطلب)

بازدید دانشجویان مهندسی عمران از کارخانه قطعات بتنی پیش ساخته
از جمله عواملی که در یک پروژه عمرانی می‌تواند موثر باشد، آشنایی و استفاده از امکانات و فناوری های نوین ساختمان است. به همین جهت و در ادامه بازدیدهای تخصصی دانشجویان دانشگاه معماری و هنر پارس، برای آشنایی بیشتر دانشجویان با انواع روش‌های ساخت بازدیدی از یکی از کارخانه‌های معروف قطعات .... (ادامه مطلب)

مسابقه عکاسی زیبان | دانشجوی دانشگاه پارس در میان برگزیدگان
زیبان، پویش عکس شهروندان از زیبایی‌های تهران بود که از مهر ماه سال گذشته با شعار «هر پنجره، هر آجر، هر گذرگاه داستانی دارد» آغاز شد و به مرحله پایانی خود رسید. داوران مسابقه عکس زیبان، مریم زندی، سیف‌الله صمدیان، نادر داودی، بهروز فتحی و فریدون عموزاده خلیلی بودند. ترغیب .... (ادامه مطلب)

رهایی در خیال | اجرای پرفورمنس آرت
پرفورمنس آرت اجرای خانم میترا اسلامی - دانشجوی کارشناسی نقاشی به راهنمایی دکتر سمانه تاری و مدیریت استاد شادی شاه بختی (مدیرگروه نقاشی) در این اجرا هدف ارتباط مخاطب با دنیای یک هنرمند و اثر هنری و همچنین تجربه حس نقاشی بود. این بار جای مخاطب از بیننده به خلق کننده یک جریان هنری تغییر کرده و .... (ادامه مطلب)

بازدید دانشجویان کارشناسی ارتباط تصویری ازچاپخانه افست
بازدیدهای تخصصی که منجر به رشد و ارتقاء دانشجویان در رشته‌های مختلف می‌شود، همواره مورد توجه دانشگاه معماری و هنر پارس بوده است.در ادامه بازدیدهای فراوانی که سالانه در این دانشگاه برگزار می‌شود، این بار دانشجویان کلاس نظارت برچاپ دانشگاه پارس در خرداد ماه 1398 به همراه استاد خود، .... (ادامه مطلب)

تاثیر متقابل هنر و معماری | سخنرانی پروفسور گلابچی در دانشکده دکتر شریعتی
پروفسور محمود گلابچی٬ بنیانگذار دانشگاه معماری و هنر پارس، چهره ماندگار جمهوری اسلامی در معماری و مهندسی راه و ساختمان، در خصوص "تأثیر متقابل هنر و معماری" در دانشکده فنی دکتر شریعتی سخنرانی نمودند. ایشان سخنان خود را با ارائه تصاویری از معماری ایران باستان آغاز نموده٬ سپس به آثاری از معماری کهن .... (ادامه مطلب)

گزارش کلاس
از مهم ترین اهداف دانشگاه معماری و هنر پارس ایجاد شناخت هنر و ارزش های پایدار معماری ایران در راستای توسعه و تعمیق باورها و اندیشه های مثبت نسل جوان دانشگاهی است و همواره بر تحول فضای آموزشی و پژوهشی نسل جوان دانشگاهی در زمینه هنر، فناوری و معماری ایرانی و اسلامی کوشیده است. همچنین دانشگاه پارس با .... (ادامه مطلب)

برگزیدگان سیزدهمین جایزه معماری میرمیران با حضور شهردار تهران معرفی شدند؛ سه گروه از دانشجویان و فارغ‌التحصیلان پارس در میان منتخبان
به گزارش هنر آنلاین: سیزدهمین جایزه معماری میرمیران، همزمان با روز معمار عصر روز سه‌شنبه سوم اردیبهشت‌ماه در خانه هنرمندان ایران برگزار شد. در ابتدای این مراسم مجید رجبی معمار بر لزوم توجه به عرصه معماری تأکید کرد و در این‌باره گفت: برجسته‌ترین آثار هر تمدن و تاریخی مربوط به .... (ادامه مطلب)

1 2 3 4 5
  • نشانی: تهران - خیابان کارگر شمالی- خیابان دوم- خیابان انتصاریه
  • رایانامه: info [at] pu.ac.ir
  • تلفن ثابت: ۶-۸۸۳۳۰۹۰۴(۰۲۱)
  • نمابر: ۸۸۳۳۹۸۰۳(۰۲۱)
  • شماره پیامک: ۲۰۰۰۰۸۰۸۰۸۸۰
  •  کد پستی : ۱۴۱۳۹۱۵۳۶۱

خانه     |    آرشیو کل مطالب    |     RSS     |    اینستاگرام    |     لینکدین     | ارتباط با ما