موسسه آموزش عالی معماری وهنر پارس
موسسه آموزش عالی معماری وهنر پارس
انتشارات دوره های تخصصی تکمیلی(Minor) همایش ملی مدیریت ساخته ها دانلودها فایل های آموزشی کانون دانش آموختگان پخش زنده
راهنمای سامانه آموزش مجازی
خبرنامه علمی پارس
گزارش
همایش تخصصی معماری و طراحی شهری با موضوع "چگونه طراحی شهری مستعمره معماری و معماری منظر می شود؟" برگزار شد
همایش تخصصی معماری و طراحی شهری با موضوع "چگونه طراحی شهری مستعمره معماری و معماری منظر می شود؟" در روز پنج‌شنبه مورخ 22 تیرماه 1402 به همت واحد آموزش دانشگاه معماری و هنر پارس و با حضور بنیان‌گذار دانشگاه، جناب آقای پروفسور محمود گلابچی برگزار گردید. در این نشست استاد محترم جناب آقای .... (ادامه مطلب)

بازدید از خانه اردیبهشت عودلاجان توسط دانشجویان معماری
دانشجویان کارشناسی معماری همراه با استاد گرامی سرکار خانم دکتر حناچی، 5 خرداد ماه به بازدید خانه اردیبهشت در محله تاریخی عودلاجان تهران رفتند گزارشی به قلم دکتر حناچی را در ادامه می‌خوانیم: "گزارشی کوتاه از بازدیدی علمی-کاوشگرانه از یکی از محلات قدیمی تهران یعنی محله پامنار -خانه .... (ادامه مطلب)

سومین همایش سالانه «هفته پژوهش» دانشگاه معماری و هنر پارس در حوزه "هنر دیجیتال" برگزار شد
سومین همایش سالانه «هفته پژوهش» دانشگاه معماری و هنر پارس در حوزه "هنر دیجیتال" با هماهنگی و برنامه‌ریزی معاونت پژوهشی دانشگاه و با حضور دانش‌پژوهشان، استادان، دانشجویان، و همراهی محققان و علاقمندان هنر و اندیشه و اهل فرهنگ، چهارشنبه 20 و پنج‌شنبه 21 اردیبهشت‌ماه .... (ادامه مطلب)

احیاء یک سنت آموزشی | بازدید دانشجویان و اساتید شهرسازی از بازار تهران
با ظهور و شیوع بیماری کووید 19 (کرونا)، ساز و کار نظامات جوامع در سراسر جهان دستخوش تغییراتی شد و کلیه مناسبات اجتماعی منجمله حضور دانشجویان و اساتید در مراکز آموزش عالی را بهم زد و مهم‌ترین و تاثیرگذارترین آن، مجازی شدن فرآیند آموزشی بود که تأثیرات کمّی و کیفی آشکار و شگرفی به ویژه بر .... (ادامه مطلب)

همکاری خانه موسیقی و دانشگاه معماری و هنر پارس | سینما هرگز بدون موسیقی نبوده است
خانه موسیقی ایران و دانشگاه معماری و هنر پارس با امضای تفاهم‌نامه‌ای تلاش کردند شرایط را برای همکاری این دانشگاه با نهاد صنفی موسیقی ایران فراهم کنند. به گزارش خبرگزاری تسنیم، نشست مشترک مسئولان خانه موسیقی ایران و دانشگاه معماری و هنر پارس به‌منظور امضای تفاهمنامه همکاری مشترک .... (ادامه مطلب)

برگزاری جلسه پایانی آموزش حضوری درس طراحی مد در مجموعه‌ی درسا
تأکید دانشگاه معماری و هنر پارس بر تعامل و حضور دانشجویان در محیط حرفه‌ای است. از این رو جلسه پایانی آموزش حضوری درس طراحی مد با حضور دانشجویان رشته طراحی و ساخت طلا و جواهر به مدت 2 ساعت در بخش کافه‌ی مجموعه بزرگ برندهای درسا که همکاری نزدیکی با دانشگاه پارس دارد، برگزار شد. هدف از این .... (ادامه مطلب)

امضای تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه معماری و هنر پارس و شورای اسلامی شهر تهران
دانشگاه معماری و هنر پارس و شورای اسلامی شهر تهران با در نظر داشتن علایق مشترک، در راستای توسعه همکاری‌های دو جانبه در زمینه تحقیقات و آموزش، به منظور برقراری ارتباط سازمان یافته و بهره‌مندی از دستاوردهای علمی و تخصصی و اجرایی در جهت شناسایی و استخراج راهکارهای عملیاتی در خصوص .... (ادامه مطلب)

نشست افتتاحیه جشنواره جایزه ملی معماری عصر انقلاب اسلامی/ سخنرانی پروفسور گلابچی، چهره ماندگار معماری ایران
اولین جشنواره جایزه ملی معماری عصر انقلاب اسلامی با حضور دکتر عاملی رئیس این جشنواره کار خود را رسما آغاز کرد و طی برنامه ریزی که در دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی انجام شده این روند تا پایان سال ادامه دارد و در نهایت منجر به اعلام جوایز می شود. امیر محمد خانی دبیر اولین جشنواره جایزه معماری .... (ادامه مطلب)

تبیین نقش و جایگاه مهندسان در ساختن زندگی بهتر برای انسان‌ها در گفتگوی پروفسور محمود گلابچی در روز ۵ اسفند در برنامه زنده شبکه ۵ به مناسبت روز مهندس
تبیین نقش و جایگاه مهندسان در ساختن زندگی بهتر برای انسان‌ها در گفتگوی پروفسور محمود گلابچی در روز 5 اسفند در برنامه زنده شبکه 5 به مناسبت روز مهندس در این برنامه بنیان‌گذار دانشگاه معماری و هنر پارس مفهوم مهندس را به معنی انسانی هوشمند که با خلاقیت و نوآوری خود امکان توسعه و آبادانی .... (ادامه مطلب)

اولین نشست بررسی تجارب مرمتی با حضور مهندس فرامرز پارسی برگزار شد
اولین نشست از سلسله نشست های بررسی تجارب مرمتی با حضور مهندس فرامرز پارسی در تاریخ 3 تیرماه 1399 در دانشگاه معماری و هنر پارس برگزار گردید. این سلسله نشست ها که توسط گروه مرمت دانشگاه پارس و با همکاری دپارتمان امور اجرایی و فرهنگی دانشگاه پارس (دکا پارس) برگزار می شود، به بررسی تجارب موفق مرمت و .... (ادامه مطلب)

همایش ملی پژوهش های نوین دانشگاهی در هنر، معماری و عمران به صورت آنلاین برگزار شد
در این همایش تأثیر متقابل هنر و معماری و مهندسی در رویکردهای نوین جهانی توسط پروفسور گلابچی مورد بحث و بررسی علمی و تحلیلی قرار گرفت. بنیان گذار دانشگاه معماری و هنر پارس در سومین همایش ملی پژوهش های نوین دانشگاهی هنر به تبیین جایگاه درخشان ایران در معماری و هنر جهان پرداخت و با بررسی سیر تحول .... (ادامه مطلب)

اولین جلسه دفاع مجازی پایان‌نامه کارشناسی ارشد موسسه آموزش عالی معماری و هنر پارس برگزار شد
برگزاری این جلسه مطابق با ضوابط جدید دفاع از پایان‌نامه‌ها، در هماهنگی با سیاست‌های ستاد ملی مقابله با کرونا و ﺑﻪ‌ﻣﻨﻈﻮر ﻣﺮاﻗﺒﺖ از ﺳﻠﺎﻣﺘﯽ جامعه داﻧﺸﮕﺎﻫﯽ، ﺑﺎ ﺣﻔﻆ ﻓﺎﺻﻠﻪ اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ به صورت ترکیبی از حضور فیزیکی استادان راهنما و مشاور، و ارتباط مجازی با داوران، در تاریخ 30 اردیبهشت ماه .... (ادامه مطلب)

مراسم تقدیر از اساتید فرزانه دانشگاه معماری و هنر پارس با عنوان "نیم قرن تلاش علمی موفق در تربیت فرزندان فرهیخته ایران زمین" برگزار شد
مراسم تقدیر از اساتید فرزانه دانشگاه معماری و هنر پارس با عنوان "نیم قرن تلاش علمی موفق در تربیت فرزندان فرهیخته ایران زمین" برگزار شد روز شنبه سوم اسفند ماه 1398 مراسمی جهت نکوداشت اساتید فرزانه دانشگاه معماری و هنر پارس با حضور ریاست و بنیان‌گزار دانشگاه، اساتید، دانشجویان، هنرمندان و .... (ادامه مطلب)

بازدید مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از دانشگاه معماری و هنر پارس
روز شنبه 19 بهمن 1398، دکتر حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور و از بنیان‌گزاران این سازمان، از موسسه آموزش عالی معماری و هنر پارس بازدید نمود. در این دیدار که با بازدید از بخش‌های مختلف موسسه همراه شد، دکتر توکلی از تلاش موسسه آموزش عالی معماری و هنر پارس به عنوان یکی از برترین .... (ادامه مطلب)

بازدید ریاست محترم و استادان دانشگاه معماری و هنر پارس از حرم مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی (علیه‌السلام)
بازدید ریاست محترم و استادان دانشگاه معماری و هنر پارس از حرم مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی (علیه‌السلام) این بازدید که در تاریخ جمعه 6 دی‌ماه 1398 به دعوت مدیریت محترم کتاب‌خانه حرم، آقای امیدعلی مقیمی انجام شد، با توضیحاتی درباره ضریح در حال ساخت آغاز شد. این برنامه با دیدار از موزه و .... (ادامه مطلب)

اولین نشست انجمن علمی پژوهش هنر دانشگاه معماری و هنر پارس برگزار شد
اولین نشست انجمن علمی پژوهش هنر دانشگاه معماری و هنر پارس برگزار شد نخستین نشست انجمن علمی پژوهش هنر دانشگاه معماری و هنر پارس در روزهای پنجشنبه 21 و جمعه 22 آذر ماه در تهران، سالن همایش‌ دانشگاه به همت اعضای انجمن علمی پژوهش هنر و به دبیری دکتر مهرنوش غضنفری برگزار شد. روز پنجشنبه 21 .... (ادامه مطلب)

جشنواره هنری پارس | گزارش نشست دوم: "تحلیل بررسی آثار هنرمند نقاش، حوراء پیش‌قدم"
دومین نشست تخصصی جشنواره‌ی هنری پارس (هنر شرقی) که در سالن همایش‌های دانشگاه معماری و هنر پارس برگزار شد، به تحلیل آثار هنرمند محترم، سرکار خانم حوراء پیش‌قدم اختصاص یافت. در این نشست هنرمند از روند کار و پیشرفت و پیمودن مسیر پر فراز و نشیب خود تا رسیدن به هدف سخن گفت و از چگونگی .... (ادامه مطلب)

جشنواره هنری پارس | گزارش نشست نخست: "نگاهی دوباره به آثار استاد هادی ضیاءالدّینی"
در آبان ماه 1398 نمایشگاه "مروری بر 4 دهه فعالیت هادی ضیاءالدینی" در موسسه فرهنگی هنری صبا برگزار شد. نظر به اهمیّت بازخوانی آثار استاد و هم‌چنین بهره‌مندی از نظرات و تجربیات ایشان، دانشگاه معماری و هنر پارس با همکاری موسسه فرهنگی هنری صبا نشستی را با عنوان " نگاهی دوباره به آثار استاد .... (ادامه مطلب)

بازدید دانشجویان رشته گرافیک از مدرسه چاپ فلش
دانشجویان گرافیک (درس چاپ دستی چاپ دستی) دانشگاه معماری و هنر پارس جهت شناخت و آشنایی با نحوه ی کار مراکز چاپ هنری روانه ی بازدید از مدرسه چاپ فلش شدند، دیداری که دانشجویان آموختند و در کنار یکدیگر به کسب تجربه پرداختند. خانم شیوا سرلک از اساتید چاپ دستی ‌‌مدیر موسس مدرسه ی چاپ فلش به .... (ادامه مطلب)

بازدید دانشجویان رشته معماری و انرژی از مرکز تحقیقات انرژی‌های تجدید پذیر
بازدید دانشجویان رشته معماری و انرژی از مرکز تحقیقات و نمایشگاه دائمی انرژی‌های تجدید پذیر شهرداری تهران، همره با استاد محترم جناب آقای دکتر مجید مفیدی و سرکار خانم مهندس آویشن قاسمی، روز جمعه 22 آذر ماه 1398 برگزار شد..... (ادامه مطلب)

1 2 3 4 5 6
  • نشانی: تهران - خیابان کارگر شمالی- خیابان دوم- خیابان انتصاریه
  • رایانامه: info [at] pu.ac.ir
  • تلفن ثابت: ۵۸۱۳۸۰۰۰ - ۹۱۰۳۰۳۰۱ (۰۲۱)
  • شماره پیامک: ۲۰۰۰۰۸۰۸۰۸۸۰
  •  کد پستی : ۱۴۱۳۹۱۵۳۶۱

خانه     |    آرشیو کل مطالب    |     RSS     |    اینستاگرام    |     لینکدین     | ارتباط با ما